Apie Oslą

Pasaulis toks platus, lankytinų objektų daugybė, taigi keliauti tiesiog būtina! O kurią žemyno kryptį pasirinkti pirmiausia? Trumpoms atostogoms, pripildytoms nepamirštamų nuotykių, puikiai tiks šiaurėje plūduriuojančios Skandinavijos šalys, o ypač Norvegijos sostinė Oslas. Nepraleiskite progos pasinaudoti pigių skrydžių pasiūlymais ir pasigrožėti šio miesto fjordais, kitokia architektūra ir paskanauti gardžiai paruoštos lašišos, kuri puikiai tiks ir artimųjų lauktuvėms!

Oslo panoraminis vaizdas nuostabus! Miestas įsikūręs amfiteatrą primenančioje vietoje, pats centras yra apačioje, o gyvenamosios zonos įsikūrusios įkalnėse visomis kryptimis. Už šurmuliuojančių gyvenviečių slepiasi miškinga Marka sritis, kurioje slepiasi įvairiausia flora ir fauna. Oslo fjordas yra ežeras Skagerako įlankoje, o dar labiau visus stebina didingas salų archipelagas, kuris šiltuoju sezonu tampa tikra vasaros sostine.

Įdomu tai, kad dar visai neseniai Oslas vadinosi Kristianija. Po XVII a. įvykusio gaisro miestas buvo visiškai sunaikintas, todėl jį atstatė tuometinis karalius Kristijonas IV-asis ir suteikė miestui naują vardą. Senasis miesto vardas Norvegijos sostinei vėl buvo suteiktas 1924 metais. Iš tikrųjų Oslo istorija – ilga ir įdomi, todėl būtinai aplankykite vieną iš daugybės sostinės muziejų ir sužinokite apie tai daugiau!

Be to, istorija dvelkianti seniausia Skandinavijos šalių sostinė gali pasigirti muziejų bei meno galerijų skaičiumi. O svarbiausia, kad dauguma iš jų yra nemokami! Neišleidę nė cento galite apžiūrėti įspūdingą Akeršhiuso tvirtovę bei joje esantį Norvegijos karinių pajėgų muziejų, intriguojantį Filmų muziejų (nor. Filmmuseet), Fineart bei Brandstrup galerijas, kelis skulptūrų parkus, esančius mieste, ir dar daugiau. Lankytojus žavi ne tik miesto atrakcijos, bet ir pats miestas: Oslo centras laikomas vienu iš gražiausių Skandinavijos šalyse, o įdomia architektūra bei gatvės menais gali pasigirti ne vienas rajonas. Štai Oslo vakarinėje dalyje galima rasti senus prabangius namus, kuriuose kadaise gyveno pasiturintys pirkliai bei aukštųjų luomų atstovai. Rytinėje dalyje verda modernaus miesto gyvenimas. Čia galima rasti tiek šimtmečius menančių, tiek naujų ir modernių užeigų, nebrangių restoranų ir daugybę vietų paganyti akis.

Taigi viską gerai apgalvojus, yra trys priežastys aplankyti Oslą:

  • Įspūdingas kraštovaizdis;

  • Kitokia kultūra ir maistas;

  • Nemokami lankytini objektai!

Skrydžiai į Oslą

Skrydžiai iš Oslo